Wspólnoty trzeźwościowe, osoby działające na polu trzeźwości, członków i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz wszystkich, którym bliska jest sprawa trzeźwości polskiej rodziny zapraszamy na 35. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji trzeźwości rodzin i narodu.

Spotkajmy się w Częstochowie – duchowej stolicy Polski – na wspólnej modlitwie i refleksji nad tak ważną kwestią, jaką jest trzeźwość polskiej młodzieży.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy w sobotę 18 czerwca 2016 r. o godzinie 1500 Koronką do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Św. Józefa. Naszej modlitwie przewodniczyć będzie Ks. Bp. Tadeusz Bronakowski – przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

W niedzielę 19 czerwca o godzinie 930 w Kaplicy Cudownego Obrazu na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana uroczysta Msza święta, podczas której naszej metropolii zostanie przekazany Sztandar Apostolstwa Trzeźwości.

W imieniu Duszpasterstwa trzeźwości zapraszamy do wspólnej modlitwy i pielgrzymowania.

ks. Bogusław Głodowski - Diecezjalny Duszpasterz Osób Uzależnionych

ks. Karol Wnuk - Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości

35. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę
w intencji trzeźwości rodzin i narodu
 18–19 czerwca 2016 r.

SOBOTA, 18 czerwca 2016 r.

14.30 – Informacja Pielgrzymki, zapisywanie grup pielgrzymkowych i materiały (kaplica św. Józefa przy Halach Jasnogórskich).

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (kaplica św. Józefa).

15.15 – Spotkanie w  czterech grupach tematycznych w kontekście przygotowywanego Kongresu Apostolstwa Trzeźwości.

17.00 – Słowo skierowanie do pielgrzymów – bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości (kaplica św. Józefa przy Halach Jasnogórskich).

17.15–18.00 – Wykład: Młodzi, nie dajcie się zniewolić!  – ks. dr Marek Dziewiecki

18.00–19.00 Podsumowanie pracy w grupach.

21.00 – Apel Jasnogórski – prowadzi bp Tadeusz Bronakowski

21.30 – Msza św. w Bazylice – przewodniczy bp Tadeusz Bronakowski. Na zakończenie Mszy św. wręczenie Statuetek Trzeźwości  nominowanym osobom i wspólnotom.

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego  Sakramentu do godz.  24.00. Różaniec i czuwanie w intencji trzeźwości narodu z modlitwą o uzdrowienie rodzin z nałogów pijaństwa oraz innych uzależnień, a także jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa.

NIEDZIELA, 19 czerwca 2016 r.

7.30–8.30 – Droga Krzyżowa (Wały Jasnogórskie).

9.30 – Uroczysta Msza św. pielgrzymkowa w Kaplicy Cudownego Obrazu – przewodniczy i homilię głosi bp Tadeusz Bronakowski. Przekazanie Sztandaru. Metropolia poznańska przekazuje sztandar Metropolii gdańskiej. Akt oddania się Niepokalanej.