W dniu 29 czerwca 2015 r., w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w godzinach przedpołudniowych, w Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza, zmarł po ciężkiej chorobie w 82 roku życia i 58 roku kapłaństwa, Ksiądz Prałat Ryszard Wołos, organizator, pierwszy proboszcz i budowniczy kościoła pw. Świętego Wojciecha w Gdańsku-Świbnie.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego odbędą się w piątek, 3 lipca br. o godz. 11.00 w Milenijnym Sanktuarium Chrzciciela Gdańska pw. Świętego Wojciecha w Gdańsku-Świbnie (ul. Boguckiego 52 A). Bezpośrednio po Mszy świętej nastąpi pochówek w Gdańsku-Świbnie.

Zapraszając na powyższe celebracje prosimy wszystkich wiernych o modlitwę za Zmarłego Księdza Prałata Ryszarda.

Requiescat in pace!