Logowanie
Ojciec Święty Franciszek

Jorge Mario Bergoglio SJ

- Adhort. Evangelii Gaudium
- Encyklika Lumen Fidei (pdf)
- Serwis Radia Watykańskiego
- Centro Televisivo Vaticano LIVE
- vatican.va
- TV Trwam @ YouTube

List Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny

Więcej o GENDER
na stronach KAI

Dla Księży
- Kurenda
- Dokumenty kancelaryjne (wzory)
- III Synod Gdański
- Zarządzenie Metropolity Gdańskiego w sprawie rekolekcji kapłańskich (pdf)
- Instytut Formacji Kapłanów
- Herby Biskupów
- Ochrona danych osobowych w działalności Kościoła - instrukcja
Archidiecezja Gdańska
- Dane podstawowe
- Historia
- Patron - św. Wojciech

Urzędy
- Kuria Metropolitalna
- Trybunał Metropolitalny

Parafie
- Dekanaty i parafie
- Parafie wg wezwań
- Parafie wg miejscowości
- Parafie wojskowe

Osoby
- Biskupi
- Dziekani i wicedziekani
- Wizytatorzy nauki religii
- Kapituły
- Familiares J. Ś.
- Rada Kapłańska
- Księża
- Zakony męskie i żeńskie
- Zmiany i nominacje
- Zmarli kapłani

Duszpasterstwo
- Wydział Duszpasterski KMG
- Wydział Katechetyczny KMG
- Apostolstwo Świeckich
- Duszp. Środowiskowe
- Duszp. Młodzieży
- Duszp. Akademickie
- Wspólnoty Duszpasterskie
- Duszp. Rodzin
- Poradnia Rodzinna
- Nauki przedślubne

Uczelnie
- Seminarium Duchowne
- Kolegium Teologiczne
- Instytut Kultury Chrześcijańskiej
- Uniwersytet III Wieku

Dzieła i instytucje
- Caritas
- Centrum Informacyjne AG
- Pro Ecclesia et Populo
- Domy rekolekcyjne
- Biuro Pielgrzymkowe
- Muzeum
- Archiwum
- "Studia Gdańskie"

Miejsca kultu
- Sanktuaria
- Archikatedra w Oliwie
- Koncerty organowe '2013
- Koncerty organowe '2014
- Bazylika Mariacka

Zmiany i nominacje wśród księży w roku 2012




styczeń
– ks. Franciszek Czap - został wikariuszem w parafii pw. Ducha Św. i Św. Katarzyny w Gdyni Obłużu (10 I)
– ks. Grzegorz Stolczyk - został mianowany Koordynatorem przygotowań EURO 2012 Gdańsku z ramienia Archidiecezji Gdańskiej (26 I)
– ks. Jan Kucharski - został mianowany Egzorcystą Archidiecezji Gdańskiej (30 I)
– ks. Jerzy Skiba - został mianowany Egzorcystą Archidiecezji Gdańskiej (30 I)
– ks. Andrzej Bemowski - został mianowany Egzorcystą Archidiecezji Gdańskiej (30 I)


luty
– ks. Piotr Daszkiewicz - został wikariuszem w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Gdańsku Suchaninie (2 II)
– ks. Krzysztof Gidziński - został wikariuszem w parafii pw. Św. Ignacego Loyoli w Gdańsku Starych Szkotach (2 II)
– ks. Henryk Mruczkowski - został wikariuszem w parafii pw. Św. Judy Tadeusza w Gdańsku Łostowicach (9 II)
– ks. Stanisław Megier - został mianowany Prałatem Penitencjarzem Kapituły Kolegiackiej Gdyńskiej (9 II)
– ks. Sławomir Decowski - został mianowany Prałatem Kustoszem Kapituły Kolegiackiej Gdyńskiej (9 II)
– ks. Grzegorz Malinowski - został rezydentem w parafii pw. Św. Mikołaja w Gdyni Chyloni (19 II)
– ks. Adam Zdrojewski - został proboszczem parafii pw. Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie (19 II)
– ks. Ireneusz Baryła - został proboszczem parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku Zaspie (19 II)
– ks. Robert Kaczorowski - został proboszczem parafii pw. Św. Mikołaja w Szemudzie (19 II)
– ks. Bolesław Antoniów - został rektorem kościoła filialnego w Ełganowie, na terenie parafii Trąbki Wielkie, z zachowaniem obowiązków w Ośrodku Caritas w Trąbkach Wielkich (19 II)
– ks. Arkadiusz Czuja - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku (26 II)
– ks. Marek Lange - został proboszczem parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Kuźnicy (26 II)
– ks. Kazimierz Glama - został proboszczem parafii pw. Św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu (26 II)
– ks. Marek Derebecki - został proboszczem parafii pw. Macierzyństwa NMP w Jodłownie (18 III)


marzec
– ks. Robert Mogiełka - został Administratorem parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu (27 III)
– ks. Janusz Mathea - został Kapelanem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego (30 III)


kwiecień
– ks. Andrzej Galiński - został mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej Wejherowskiej (5 IV)
– ks. Marek Dynia - mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Archikatedralnej Gdańskiej w Gdańsku Oliwie (5 IV)
– ks. Wiesław Srogosz - został mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej Gdańskiej w Gdańsku Wrzeszczu (5 IV)
– ks. Janusz Mathea - został mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej Staroszkockiej w Gdańsku Starych Szkotach (17 IV)
– ks. Marek Dynia - został proboszczem parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu (24 IV)
– ks. Andrzej Leszczyński - został Dyrektorem Ekonomicznym GSD i Administratorem Ekonomicznym Kurii (24 IV)


maj
– ks. Jacek Michalak - został proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku (2 V)
– ks. Piotr Żynda - został proboszczem parafii pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie (2 V)
– ks. Piotr Przyborek - został wikariuszem w parafii pw. Św. Jana z Kęt w Rumi Janowie (12 V)

----------------------------------------
Neoprezbiterzy (19 V 2012 r.)
1.Ks. Krzysztof Gabański z parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie,
2.Ks. Michał Gregorowicz z parafii bł. Doroty z Mątów w Gdańsku,
3.Ks. Mariusz Kotłowski z parafii św. Mateusza Apostoła w Górze,
4.Ks. Tomasz Jaskułowski z parafii Wniebowzięcia NMP w Redzie,
5.Ks. Mateusz Lewicki z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Gdyni,
6.Ks. Artur Miroński z parafii Świętej Rodziny w Gdańsku,
7.Ks. Marcin Skoczek z parafii bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie,
8.Ks. Michał Staniszewski z parafii św. Michała Archanioła w Sopocie,
9.Ks. Jakub Zinka z parafii Trójcy Świętej w Gdyni.
----------------------------------------

maj c.d.
– ks. Wojciech Paszko - został proboszczem parafii pw. Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie (31 V)


czerwiec
– ks. Rafał Starkowicz - został Dyrektorem Gdańskiego Oddziału "Gościa Niedzielnego" oraz pomocą duszpasterską w par. pw. św. Stanisława Kostki w Gdańsku Oliwie (1 VI)
– ks. Sławomir Czalej - został wikariuszem parafii pw. Błog. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim (1 VI)
– ks. Czesław Hybel - został proboszczem parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Przywidzu (1 VI)
– O. Wiesław Rymarczyk (OCist.) - został proboszczem parafii MB Królowej Korony Polskiej w Gdańsku Oliwie (18 VI)
– O. Stanisław Kreft (OFM Conv.) - został proboszczem parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdyni (24 VI)


lipiec
----------------------------------------
Zmiany z dn. 1 lipca:

Neoprezbiterzy
- Ks. Krzysztof Gabański - został wikariuszem w parafii pw. NMP Królowej Polski w Gdyni
- Ks. Michał Gregorowicz - został wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Gdyni Cisowej
- Ks. Tomasz Jaskułowski - został wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie
- Ks. Mariusz Kotłowski - został wikariuszem w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Redzie
- Ks. Mateusz Lewicki - został wikariuszem w parafii pw. św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu
- Ks. Artur Miroński - został wikariuszem w parafii pw. MB Fatimskiej w Gdańsku Żabiance
- Ks. Marcin Skoczek - został wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Gdyni Chyloni
- Ks. Michał Staniszewski - został wikariuszem w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku Siedlcach
- Ks. Jakub Zinka - został wikariuszem w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gdynia Obłużu

pozostałe zmiany:
- Ks. Piotr Adamski - został wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Gdyni Witominie
- Ks. Radosław Belling - został wikariuszem w parafii pw. św. Józefa w Gdyni Leszczynkach
- Ks. Piotr Bonin - został wikariuszem w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Jastarni
- Ks. Paweł Borkowski - został wikariuszem w parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance
- Ks. Krzysztof Borysewicz - został wicedyrektorem Domu Rekolekcyjnego w Straszynie
- Ks. Jarosław Brylowski - został wikariuszem w parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Pszczółkach
- Ks. Marcin Bukowski - został wikariuszem w parafii pw. św. Barbary w Gdańsku
- Ks. Tomasz Chłopicki - został wikariuszem w parafii pw. Świętej Rodziny w Gdyni Grabówku
- Ks. Józef Chruściel - został proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gdańsku Migowie, w miejsce emerytowanego ks. kan. Władysława Matysa
- Ks. Arkadiusz Czuja - został wikariuszem w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku
- Ks. Marcin Dera - został wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni Redłowie
- Ks. Krzysztof Drews - został Dyrektorem Ekonomicznym GAKT w Gdyni, w miejsce ks. Jarosława Dąbrowskiego
- Ks. Jakub Dębicki - został wikariuszem w parafii pw. Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie
- Ks. Jarosław Dittmer - został rezydentem w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Juracie
- Ks. Mariusz Dziarmaga - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Bożego Ciała w Gdańsku Morenie
- Ks. Marcin Flisikowski - został wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu
- Ks. Andrzej Friedel - został wikariuszem w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku Suchaninie
- Ks. Marcin Gałczyński - został Obrońcą Węzła Małżeńskiego I Instancji Gdańskiego Trybunału Metropolitalnego i skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. św. Jadwigi Królowej w Gdyni Karwinach
- Ks. Paweł Górny - został wikariuszem w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku oraz kapelanem w Puckim Hospicjum im. św. Ojca Pio
- Ks. Jarosław Hinc - został wikariuszem w parafii pw. Świętej Trójcy w Gdyni Dąbrowie
- Ks. Grzegorz Jamrowski - został wikariuszem w parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku Zaspie
- Ks. Adam Jeszka - został skierowany na studia specjalistyczne w Pampelunie (Hiszpania)
- Ks. Kazimierz Juszko - został wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim
- Ks. Paweł Lew-Kiedrowski - został wikariuszem w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Gościcinie
- Ks. Zbigniew Kordowski - został wikariuszem w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie
- Ks. Łukasz Kos - został wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach
- Ks. Ireneusz Koziorzębski - został wikariuszem w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie
- Ks. Tyberiusz Kroplewski - został Wicedyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii w miejsce ks. Krzysztofa Masiulanisa i został skierowany do pomocy duszpasterskiej do par. pw. MB Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie
- Ks. Dariusz Kuchta - został wikariuszem w parafii pw. NMP Królowej Polski w Gdyni
- Ks. Piotr Liszewski - został wikariuszem w parafii pw. bł. Doroty z Mątew w Gdańsku Jasieniu
- Ks. Krzysztof Ławrukajtis - został wikariuszem w parafii pw. św. Brygidy w Gdańsku
- Ks. Marek Majewski - został wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu
- Ks. Janusz Majkowski - został wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu
- Ks. Piotr Makiłła - został wikariuszem w parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku Przymorzu
- Ks. Tomasz Makowski - został wikariuszem w parafii pw. św. Leona w Wejherowie
- Ks. Adam Milewski - został wikariuszem w parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku Przymorzu
- Ks. Adam Meger - został wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdańsku
- Ks. Robert Mogiełka - został wikariuszem w parafii pw. św. Floriana w Kolbudach
- Ks. Michał Moskiewski - został wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Gdyni Chyloni
- Ks. Krzysztof Mudlaff - został Ojcem Duchownym w Gdańskim Seminarium Duchownym
- Ks. Jacek Nawrot - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. MB Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie
- Ks. Krzysztof Nowak - został wikariuszem w parafii pw. Bożego Ciała w Gdańsku Morenie
- Ks. Łukasz Osiński - został wikariuszem w parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku Zaspie
- Ks. Aleksander Piotrowski - został wikariuszem w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gdyni Witominie
- Ks. Mirosław Piskozub - został wikariuszem w parafii pw. Ducha Świętego w Gdyni Obłużu
- Ks. Marek Płaza - został wikariuszem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Luzinie
- Ks. Karol Pstrągowski - został wikariuszem w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku
- Ks. Michał Ratajski - został wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Gdańsku Chełmie
- Ks. Andrzej Siedlecki - został wikariuszem w parafii pw. św. Michała Archanioła w Sopocie
- Ks. Andrzej Sieg - został wikariuszem w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie
- Ks. Maciej Sobczak - został wikariuszem w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie
- Ks. Krzysztof Spławiński - został wikariuszem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Gdyni Chyloni
- Ks. Ireneusz Stożyński - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Sopocie
- Ks. Krzysztof Szerszeń - został wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Gdańsku Żabiance
- Ks. Grzegorz Świst - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gdańsku
- Ks. Wojciech Tychnowski - został wikariuszem w parafii pw. św. Michała Archanioła w Starzynie
- Ks. Dariusz Wałdoch - został wikariuszem w parafii pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku Ujeścisku
- Ks. Piotr Wiecki - został wikariuszem w parafii pw. św. Ojca Pio w Gdańsku Ujeścisku
- Ks. Jan Wójcik - został wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku
- Ks. Zbigniew Zachara - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Józefa w Gdańsku Przymorzu
- Ks. Piotr Zaczek - został wikariuszem w parafii pw. MB Bolesnej w Gdyni Orłowie
- Ks. Krzysztof Zdrojewski - został proboszczem parafii pw. MB Różańcowej w Koźlinach
- Ks. Bartłomiej Zentkowski - został wikariuszem w parafii pw. Trójcy Świętej w Gdańsku Oliwie
- Ks. Piotr Zieleziński - został wikariuszem w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bojanie
- Ks. Robert Zieliński - został wikariuszem w parafii pw. Świętej Rodziny w Gdyni Grabówku
- Ks. Rafał Ziemann - został wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim
- Ks. Roman Zrój - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie
----------------------------------------
lipiec c.d.
Nowa parafia (1 VII) Z dniem 1 lipca zostaje utworzona w Dekanacie Kolbudy nowa parafia w Czapielsku, pod wezwaniem św. Mikołaja, obejmująca wieś Czapielsk i wieś Babidół (wydzielone z parafii Jodłowno), oraz wieś Buszkowy (z parafii Pręgowo). Proboszczem parafii został ks. Andrzej Wilczewski.


sierpień
– ks. Bartłomiej Stark - został proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku (9 VIII)
– ks. Jacek Michalak - został wikariuszem w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Strzebielinie Morskim (16 VIII)
– ks. Sławomir Drzeżdżon - został został zwolniony z funkcji wikariusza parafii w Strzebielinie Morskim, mianowany Kapelanem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego oraz pracownikiem Wydziału Duszpasterskiego Kurii (16 VIII)
– ks. Jarosław Dąbrowski - został zwolniony z funkcji wikariusza parafii pw. NSPJ w Gdyni, do pracy w UKSW w Warszawie (31 VIII)


wrzesień
– ks. Janusz Mathea - został proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Giemlicach (1 IX)
– ks. Tadeusz Losiak - został dziekanem dekanatu Żuławy Steblewskie (1 IX)
– ks. Tyberiusz Kroplewski - został Wikariuszem Biskupim do spraw zakonnych AG (1 IX)
– ks. Jarosław Dittmer - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. Trójcy Świętej w Gdańsku Oliwie (1 IX)
– ks. Jan Wójcik - został wikariuszem w parafii pw. św. Kingi w Kowalach (1 IX)
– ks. Grzegorz Kreft - został wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku oraz Kapelanem Aresztu Śledczego w Gdańsku (1 IX)


październik
– ks. Paweł Jakimcio - został Moderatorem Ruchu Rodzin Nazaretańskich w AG (1 X)
– ks. Piotr Radzik - został Wicedziekanem Dekanatu Żuławy Steblewskie (11 X)
– ks. Zbigniew Drzał - został proboszczem parafii pw. św. Joachima i Anny w Gdańsku Letniewie (15 X)
– ks. Rafał Nowicki - został dyrektorem Ośrodka Duszpasterstwa Ludzi Morza w Gdańsku Nowym Porcie (16 X)
– ks. Krzysztof Nowak - został duszpasterzem nauczycielskiej "Solidarności" w Gdańsku (21 X)


listopad
– ks. Krzysztof Kiwitt - został został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie (4 XI)
– ks. Waldemar Ośka - został został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Opatrzności Bożej w Gdańsku Zaspie, gdzie wcześniej był wikariuszem (8 XI)
– ks. Piotr Szeląg - został wikariuszem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Gdyni Chyloni, gdzie wcześniej pełnił funkcję pomocy duszpasterskiej (13 XI)
– ks. Marcin Gałczyński - został wykładowcą prawa kanonicznego w Gdańskim Seminarium Duchownym (14 XI)
– ks. Edmund Skierka - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Św. Teresy Benedykty w Gdańsku Ujeścisku (18 XI)
– o. Albin Chorąży - został administratorem parafii pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Gdańsku Oliwie (23 XI)


grudzień
– ks. Marcin Flisikowski - został wikariuszem w parafii pw. św. Wojciecha w Redzie Ciechocinie (9 XII)
– ks. Roman Skwiercz - został Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej Wejherowskiej (9 XII)
– ks. Ludwik Kowalski - został wicedziekanem dekanatu Gdańsk Śródmieście (13 XII)
– ks. Jan Uchwat - został Kanonikiem Honorowym Kapituły Katedralnej w Gdańsku Oliwie (21 XII)
– ks. Bartłomiej Stark - został Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej w Gdańsku Wrzeszczu (21 XII)
– ks. Tadeusz Losiak - został Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej Staroszkockiej (21 XII)
– ks. Grzegorz Miloch - został Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej Gdyńskiej (21 XII)









© Archidiecezja Gdanska

Opublikowane: 2012-01-16 (157271 odsłon)

[ Wróć ]