Logowanie
Ojciec Święty Franciszek

Jorge Mario Bergoglio SJ

- Adhort. Evangelii Gaudium
- Encyklika Lumen Fidei (pdf)
- Serwis Radia Watykańskiego
- Centro Televisivo Vaticano LIVE
- vatican.va
- TV Trwam @ YouTube

List Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny

Więcej o GENDER
na stronach KAI

Dla Księży
- Kurenda
- Dokumenty kancelaryjne (wzory)
- III Synod Gdański
- Zarządzenie Metropolity Gdańskiego w sprawie rekolekcji kapłańskich (pdf)
- Instytut Formacji Kapłanów
- Herby Biskupów
- Ochrona danych osobowych w działalności Kościoła - instrukcja
Archidiecezja Gdańska
- Dane podstawowe
- Historia
- Patron - św. Wojciech

Urzędy
- Kuria Metropolitalna
- Trybunał Metropolitalny

Parafie
- Dekanaty i parafie
- Parafie wg wezwań
- Parafie wg miejscowości
- Parafie wojskowe

Osoby
- Biskupi
- Dziekani i wicedziekani
- Wizytatorzy nauki religii
- Kapituły
- Familiares J. Ś.
- Rada Kapłańska
- Księża
- Zakony męskie i żeńskie
- Zmiany i nominacje
- Zmarli kapłani

Duszpasterstwo
- Wydział Duszpasterski KMG
- Wydział Katechetyczny KMG
- Apostolstwo Świeckich
- Duszp. Środowiskowe
- Duszp. Młodzieży
- Duszp. Akademickie
- Wspólnoty Duszpasterskie
- Duszp. Rodzin
- Poradnia Rodzinna
- Nauki przedślubne

Uczelnie
- Seminarium Duchowne
- Kolegium Teologiczne
- Instytut Kultury Chrześcijańskiej
- Uniwersytet III Wieku

Dzieła i instytucje
- Caritas
- Centrum Informacyjne AG
- Pro Ecclesia et Populo
- Domy rekolekcyjne
- Biuro Pielgrzymkowe
- Muzeum
- Archiwum
- "Studia Gdańskie"

Miejsca kultu
- Sanktuaria
- Archikatedra w Oliwie
- Koncerty organowe '2013
- Koncerty organowe '2014
- Bazylika Mariacka

Zmarli kapłani Archidiecezji Gdańskiej po roku 1996



1997 r.
ks. kanonik Henryk Bukowski - 22.02.1997 r.
ks. Feliks Wojciech Wołos - 25.03.1997 r.
ks. Tadeusz Świtek (CR) - 01.10.1997 r.
ks. prałat Józef Waląg - 07.11.1997 r.
ks. Mikołaj Płoski (SDB) - 25.09.1997 r.

1998 r.
ks. kanonik Kazimierz Krucz - 07.02.1998 r.
ks. prałat Leon Główczewski - 04.03.1998 r.
ks. Jan Lalewicz - 08.08.1998 r.
ks. prałat Stanisław Zawacki - 27.11.1998 r.

1999 r.
ks. prałat Jan Majder - 25.02.1999 r.
ks. kanonik Włodzimierz Ebertowski - 11.04.1999 r.
o. Jacek Edward Kupper (OFM) - 24.06.1999 r.
ks. Bogdan Górecki - 18.04.1999 r.
ks. kanonik prof. dr hab. Kazimierz Kloskowski - 13.10.1999 r.

2000 r.
ks. prałat Hilary Jastak - 17.01.2000 r.
ks. Jan Cybulski (SDB) - 22.04.2000 r.
ks. Walerian Doering - 19.04.2000 r.
ks. Władysław Baran (MS) - 05.08.2000 r.
ks. prałat Mieczysław Goździewski - 27.08.2000 r.

2001 r.
ks. kanonik Ryszard Rajski - 27.05.2001 r.
ks. Marian Juraś (SDB) - 23.09.2001 r.
ks. kanonik Anastazy Lica - 07.12.2001 r.

2002 r.
o. Jozafat Pipka (OCarm) - 22.02.2002 r.
ks. kanonik Zbigniew Kornacki - 08.04.2002 r.
ks. prałat dr Paweł Muller - 15.04.2002 r.
ks. Eugeniusz Dutkiewicz (SAC) - 11.09.2002 r.
ks. kanonik Franciszek Muller - 07.10.2002 r.
ks. Roman Kempisty - 11.10.2002 r.
ks. Jan Styrna (SDB) - 20.10.2002 r.

2003 r.
ks. kanonik Jerzy Kłopotek-Główczewski - 30.01.2003 r.
ks. kanonik Konrad Henryk Racki - 04.03.2003 r.
ks. infułat Bernard Polzin - 05.08.2003 r.
ks. prof. dr hab. Teofil Herrmann (CM) - 09.09.2003 r.
ks. kanonik Andrzej Wiecki - 15.10.2003 r.

2004 r.
o. Mieczysław Ptaszek (OMJ) - 05.04.2004 r.
o. Józef Krzaczek (OFM) - 08.06.2004 r.
o. Alojzy Leon Urbaniak (OFM) - 27.06.2004 r.
ks. kanonik Mieczysław Masłyk - 17.05.2004 r.
ks. kanonik Paweł Matulewicz - 29.05.2004 r.
ks. Witold Olszewski - 10.06.2004 r.
o. Edward Potrykus (OFM) - 05.10.2004 r.
ks. prałat Bogusław Żurawski - 11.12.2004 r.

2005 r.
ks. kanonik Władysław Szulta - 11.01.2005 r.
ks. kanonik Zygmunt Trella - 30.04.2005 r.
ks. Józef Szreder (SDS) - 22.05.2005 r.
ks. kanonik Władysław Grabiec - 01.08.2005 r.
ks. kanonik Jerzy Kuhnbaum - 24.11.2005 r.
ks. prałat Tadeusz Rogatka - 26.11.2005 r.

2006 r.
ks. Stanisław Janik (SDB) - 23.02.2006 r.
ks. kanonik Henryk Klofczyński - 11.04.2006 r.
ks. kanonik Józef Szarkowski (z diec. peplińskiej) - 12.04.2006 r.
ks. kanonik Dionizy Borysiewicz - 29.04.2006 r.
ks. kanonik Franciszek Kaszubowski - 1.10.2006 r.
ks. kanonik Kazimierz Orkusz (z diec. lwowskiej) - 22.10.2006 r.
ks. Mieczysław Lella - 06.12.2006 r.
ks. Antoni Czapiewski (z diec. warmińskiej) - 20.12.2006 r.

2007 r.
ks. Marek Węgrzyn - 12.03.2007 r.
ks. Janusz Witkowski - 11.07.2007 r.
ks. kanonik Roman Tadrowski - 6.08.2007 r.
o. Władysław Hirsz (OMI) - 1.09.2007 r.
o. Hieronim Sołtys (OCist.) - 11.09.2007 r.
ks. kanonik Tadeusz Rosiński - 25.09.2007 r.
ks. prałat Brunon Kędziorski - 21.11.2007 r.
ks. Wiesław Rośniak - 08.12.2007 r.
ks. prałat Jan Felski - 10.12.2007 r.

2008 r.
ks. Jan Wojnicki - 27.01.2008 r.
ks. dr Bronisław Grulkowski - 08.07.2008 r.

2009 r.
ks. kanonik dr Jerzy Zaremba - 18.01.2009 r. >życiorys<
ks. Ryszard Lewarski - 25.01.2009 r. >życiorys<
ks. Marian Wnuk (CM)- 28.01.2009 r. >życiorys<
ks. dr Grzegorz Gólski (CM) - 10.03.2009 r. >życiorys<
ks. Piotr Mazur - 22.03.2009 r. >życiorys<
ks. kanonik dr Józef Paner- 26.03.2009 r.>życiorys<
ks. kanonik Tadeusz Semmerling - 27.03.2009 r.>życiorys<
ks. kanonik Zdzisław Bembnista- 03.04.2009 r.>życiorys<
ks. kanonik Tadeusz Brygman (z diec. toruńskiej) - 16.05.2009 r.
O. Józef Krok (CSsR) - 11.08.2009 r.>życiorys<
ks. Marek Parusiński - 11.10.2009 r.>życiorys<
ks. Prałat dr Tadeusz Cabała - 30.10.2009 r.>życiorys<
ks. Jan Papkała SAC - 1.11.2009 r
Ks. kanonik Franciszek Jarzembowski - 26.11.2009 r.>życiorys<
Ks. kanonik Kazimierz Sadowski - 8.12.2009 r.>życiorys<
Ks. prałat Andrzej Rurarz - 16.12.2009 r.>życiorys<

2010 r.
Bp dr hab Zygmunt Józef Pawłowicz - 18.03.2010 r.>życiorys<
O. Benedykt Zima (O.Cist.) - 6.04.2010 r.>życiorys<
Ks. kanonik Bronisław Kabat - 2.05.2010 r.>życiorys<
Ks. prałat Henryk Jankowski - 12.07.2010 r.>życiorys<
Ks. Zbigniew Kirsz - 23.08.2010 r.>życiorys<
Ks. kanonik Władysław Żakowski - 1.11.2010 r.>życiorys<

2011 r.
O. Witold Hryniewicki CR - 11.01.2011 r.
Ks. Tadeusz Markiewicz - 3.03.2011 r.>życiorys<
O. Zbigniew Giełczyński (O.Cist.) - 15.03.2011 r.>życiorys<
Ks. Krzysztof Mutka - 24.03.2011 r.>życiorys<
Ks. kanonik Edward Brzozowski - 19.05.2011 r.>życiorys<
O. Witold Henryk Gral OFMConv. - 24.05.2011 r.
Ks. Zenon Lewkowicz - 18.08.2011 r.>życiorys<
Ks. kanonik Tadeusz Gawroński - 7.09.2011 r.>życiorys<
Ks. Henryk Ignaczewski SDB - 11.09.2011 r.
Ks. Andrzej Skrzyniowski CM (były moderator GDS) - 24.09.2011 r.>życiorys<
O. Edward Ryba (CSsR) - 18.12.2011 r.

2012 r.
Ks. Prałat Stanisław Dułak - 9.03.2012 r. >życiorys<
Ks. Kononik Janusz Rekowski - 12.03.2012 r. >życiorys<
Ks. Prałat Mikołaj Samp - 20.04.2012 r. >życiorys<
Biskup Pelpliński Jan Bernard Szlaga - 25.04.2012 r. >życiorys<
Ks. Zygmunt Woszczek (SP) - 1.06.2012 r.
O. Stefan Kruk (OMI) - 27.06.2012 r.
O. Leon Ledwoń (OMI) - 10.09.2012 r.
Ks. Kanonik Franciszek Jarząb - 18.09.2012 r. >życiorys<
O. Czesław Kozłowski (SJ) - 23.09.2012 r.
Ks. Kanonik Witold Józef Strykowski - 9.10.2012 r. >życiorys<

2013 r.
Ks. Prałat Edward Masewicz - 30.01.2013 r. >życiorys<
Ks. Edward Jan Rusiński - 25.07.2013 r. >życiorys<
O. Jacek Kamzela (OFM Conv) - 16.10.2013
Ks. Stanisław Klass - 20.10.2013 r. >życiorys<









© Archidiecezja Gdanska

Opublikowane: 2005-10-18 (167827 odsłon)

[ Wróć ]