Gdańsk, 10 lipca 2017.

OŚWIADCZENIE KURII METROPOLITALNEJ GDAŃSKIEJ

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez Ks. Wojciecha L., kapłana Archidiecezji Gdańskiej, podajemy do wiadomości, że natychmiast po otrzymaniu tej informacji w/w został zawieszony w czynnościach kapłańskich i nie sprawuje żadnej funkcji wynikającej z przyjętych święceń oraz zobowiązany jest do postępowania określonego w dekrecie. Aktualnie, instytucje cywilne prowadzą czynności wyjaśniające, zaś strona kościelna stosuje procedury przewidziane obowiązującym prawem kanonicznym.