Przedstawiciele Kościoła Gdańskiego wyruszą w miesiącu lipcu na kolejną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Wierni Archidiecezji Gdańskiej mogą podjąć trud pielgrzymowania jedną z trzech tras pielgrzymkowych:

I    TRASA – 25 lipca br. o godz. 6.00 z kościoła p.w. Bożego Ciała w Helu  wyruszy na trasę XXXVI Piesza Pielgrzymka Kaszubska (www.kaszubskapielgrzymka.pl), kierownik - ks. Robert Jahns.

II  TRASA –  26 lipca br. po Mszy św. o godz. 6.00 z Gdyni z par. p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa wyruszy XXXII Piesza Pielgrzymka Gdyńska (www.gdynskapielgrzymka.pl), kierownik - ks. Krzysztof Czaja.

III  TRASA – 28 lipca br. po Mszy św. o godz. 6.00 z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku wyruszy XXXV Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Gdańska (www.pielgrzymka.gda.pl), kierownik - ks. Krzysztof Ławrukajtis.

Pielgrzymi przybędą przed Tron Królowej Polski na Jasnej Górze - 12 sierpnia około godz. 15.00. Zapraszamy wiernych do codziennej modlitwy Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 w łączności z pielgrzymami wędrującymi do Częstochowy.