Umiłowani Bracia i Siostry,

Drodzy Bracia Kapłani.

Przed nami uroczystość święceń kapłańskich, których udzielę siedmiu diakonom Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie. To ważne wydarzenia dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty, która otrzyma dar nowych kapłanów.

Dziękuję i gratuluję Parafiom, z których pochodzą przyszli kapłani. Tam, gdzie wiara jest żywa, Bóg wzbudza powołania, a te znajdują dobrą atmosferę do wzrostu i rozwoju.

Gratuluję a zarazem dziękuje Rodzinom przyszłych prezbiterów. Niech wasze wsparcie, zwłaszcza modlitewne, stale towarzyszy waszym synom na ich kapłańskiej drodze życia.

Do wspierania modlitwą przyszłych kapłanów, szczególnie w ostatnich dniach przygotowań do święceń, zachęcam wszystkich wiernych naszej archidiecezji, zwłaszcza chorych i cierpiących – łącząc swoje cierpienia z Chrystusem, Najwyższym i Wiecznym Kapłanem.

Zapraszam zatem wiernych, siostry i braci zakonnych oraz kapłanów do udziału w tych uroczystościach, które odbędą się w sobotę, 19 maja br. o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie.

Z serca błogosławię.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź