W weekend od 11 do 13 maja Kalwaria Wejherowska będzie przeżywała Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego.
Ponieważ przybywają na niego głównie pielgrzymi z południowych i środkowych Kaszub, nazywany jest on "odpustem lądowym".
W Jerozolimie Kaszubskiej uroczystości odpustowe rozpoczną się już w piątek po południu wraz z przybyciem pierwszych pielgrzymek i potrwają do niedzielnego popołudnia.
- W piątek 11 maja o godz. 16 przy kaplicy Bożego Grobu nastąpi przywitanie pielgrzymów z Kościerzyny i okolic. Natomiast o godz. 17.45 przy kaplicy Piłata zostaną przywitane pielgrzymki z Przodkowa, Żukowa, Grzybna i okolic. O godz. 19 w kościele klasztornym odbędzie się Msza św. przed cudownym obrazem z modlitwą o uzdrowienie.
- W sobotę 12 maja o godz. 8 odbędzie się Msza św. dla pielgrzymów przybyłych w piątek. O godz. 11.30 przy kaplicy Piłata nastąpi przywitanie pielgrzymów z Oliwy, Chełmu, Szemuda, Gdyni, Kielna, Koleczkowa i okolic. O godz. 12 natomiast przy kaplicy Trzeciego Upadku Chrystusa zostaną przywitane pielgrzymki z Linii, Strzepcza, Luzina, Sychowa, Choczewa i okolic. Centralne obchody kalwaryjskie rozpoczną się kazaniami o godz. 14 w kościele klasztornym. Później o godz. 17.45 w kościele Trzech Krzyży zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem o. prowincjała Bernarda Marciniaka. W sobotni wieczór o godz. 20 w kościele klasztornym odbędzie się spektakl teatralny pn. „Ostatecznie” w wykonaniu grupy St. Lawrence z Luzina.
- W niedzielę 13 maja o godz. 7 odbędzie się Msza św. dla pielgrzymów. O godz. 8 - Droga Krzyżowa na Kalwarii. O godz. 8.45 nastąpi powitanie pielgrzymów z Sierakowic, Nowego Dworu Wejherowskiego, Bolszewa, Luzina i Gościcina. O godz. 9 rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem z kościoła klasztornego na Kalwarię, gdzie o godz. 10 pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia zostanie odprawiona uroczysta Suma odpustowa. Po niej nastąpi pożegnanie pielgrzymów.
Tegorocznym uroczystościom odpustowym na Kalwarii Wejherowskiej towarzyszyć będą obchody jubileuszu 350-lecia pielgrzymki oliwskiej.