- Jadąc na tegoroczne zawody, postawiliśmy sobie za cel wyjście z grupy. Ostatecznie wracamy do Gdańska z medalem - cieszy się ks. Piotr Belecki, czterokrotny reprezentant drużyny kapłanów z archidiecezji gdańskiej.
Podczas XIV Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej rozgrywanych 13 i 14 kwietnia w Białej Podlaskiej kapłani z archidiecezji gdańskiej zajęli 3. miejsce.
W rozgrywkach wzięło udział 20 drużyn składających się z kapłanów archidiecezji: gdańskiej, białostockiej, przemyskiej, lubelskiej, wrocławskiej i częstochowskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej, kieleckiej, legnickiej, siedleckiej, tarnowskiej, łomżyńskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, świdnickiej, sandomierskiej, toruńskiej, radomskiej, pelplińskiej, opolskiej i rzeszowskiej.
Podczas inauguracji mistrzostw drużyny podzielono na 4 grupy, które w osobnych halach rozgrywały swoje mecze.
Już na początku rozgrywek zespół z Gdańska mocno zaskoczył swoich rywali, bowiem po raz pierwszy w historii wyszedł z grupy. Co więcej wywalczone w fazie grupowej punkty zagwarantowały gdańszczanom pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji grupy B.
Drugiego dnia mistrzostw księża z archidiecezji gdańskiej pokonali w ćwierćfinale diecezję radomską 3:2 i przegrali w półfinale 0:1 z reprezentantami diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W meczu o trzecie miejsce gdańscy księża pokonali kapłanów z Przemyśla 2:0 i zdobyli brązowy medal tegorocznych mistrzostw.
- Drugiego dnia, gdy graliśmy ćwierćfinały i półfinał, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy faworytami. Ostatecznie okazało się, że byliśmy takim czarnym koniem tego turnieju, bo sprawiliśmy wszystkim sporą niespodziankę - mówi ks. P. Belecki.
- Co ciekawe, na zawody pojechaliśmy bez przygotowania, ale w najlepszym możliwym składzie. Znamy się bowiem z seminarium i każdy z nas wie, który gra w piłkę i czy jest w tym dobry - dodaje.

Księża podkreślają, że jechali na te mistrzostwa pełni nadziei

Archiwum drużyny

Archidiecezję gdańską reprezentowało dziewięciu kapłanów: ks. Łukasz Babul (kapitan drużyny) z parafii św. bp. Józefa Sebastiana Pelczara w Gdyni-Wiczlinie, ks. Piotr Belecki z parafii Trójcy Świętej w Wejherowie, ks. Grzegorz Błasiak z parafii św. Jana z Kęt w Rumi, ks. Łukasz Grelewicz z parafii św. Stanisława Biskupa w Gdańsku-Wrzeszczu, ks. Tomasz Jereczek z parafii św. Antoniego Padewskiego w Redzie, ks. Krystian Krepel z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gdańsku-Brętowie, ks. Paweł Łuczak z parafii św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku-Siedlcach, ks. Karol Pstrągowski z parafii Przemienienia Pańskiego w Gdyni oraz ks. Marcin Sprengel z parafii św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach, kapelan abp. Sławoja Leszka Głódzia.
Tegoroczne rozgrywki wygrali księża z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, pokonując w finale diecezję tarnowską 4:1.
Mistrzostwa księży w piłce nożnej odbywają się od 2005 roku.