- Pragniemy uczcić pamięć tych 96 osób, ze śp. prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim na czele, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku w służbie ojczyźnie - mówi ks. kan. Krzysztof Czaja, proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach.

Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni (ul. Makuszyńskiego 2) zaprasza na obchody 8. rocznicy tragedii smoleńskiej z udziałem wojskowej asysty honorowej. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w niedzielę 8 kwietnia o godz. 12.
Po Eucharystii uczestnicy udadzą się pod Epitafium Smoleńskie na zewnątrz kościoła, gdzie po okolicznościowych wystąpieniach zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.
- Nie bawimy się w politykę - podkreśla proboszcz. - Jako chrześcijanie chcemy modlić się za tych naszych braci i siostry, którzy przed 8 laty, w sobotę rano 10 kwietnia, wyszli ze swoich domów i już do nich nie wrócili. Chcemy się modlić o Boże miłosierdzie dla nich, bo wielu z nich tej modlitwy bardzo potrzebuje - dodaje.
Wydarzenie patronatem honorowym objął Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.