- Naszej wspólnej modlitwie towarzyszy wysiłek pielgrzymowania. Zostawiliśmy swoje domy, swoich bliskich, swoje wygodne kanapy, po to, by zyskać coś więcej - mówił bp Zbigniew Zieliński.
Ponad 800 maturzystów z archidiecezji gdańskiej udało się na doroczną pielgrzymkę do Matki Bożej Częstochowskiej. Młodym towarzyszyli ich duszpasterze i katecheci oraz klerycy GSD. Uroczystej Eucharystii w jasnogórskim sanktuarium przewodniczył bp Zbigniew Zieliński.
- Dzisiaj dany jest ten moment każdemu z nas, byśmy dla oczyszczenia uderzyli się we własne piersi i nadali temu spotkaniu z Matką Bożą, w tym szczególnym momencie naszego życia, jakiś niepowtarzalny i wyjątkowy wymiar - mówił do młodych w homilii bp Z. Zieliński.
W rozbudowanym programie wyjazdu znalazła się m.in. Droga Krzyżowa na jasnogórskich Wałach oraz spotkanie młodych z gdańskim hierarchą, które odbyło się w sali o. Kordeckiego. Podczas tego spotkania świadectwem swojego życia podzielili się ze zgromadzonymi małżonkowie, którzy przed laty poznali się właśnie na pielgrzymce maturzystów.
- Myślę, że ta pielgrzymka była dla młodzieży okazją do zupełnie nowego doświadczenie spotkania z Bogiem. Dostrzeżenia tego, że Pan Bóg działa w sposób niestandardowy. Sam miałem okazję zobaczyć to działanie. Kilku młodych ludzi dawało podczas tej pielgrzymki świadectwo nawrócenia, jakiego doświadczyli w czasie wyjazdu - dzieli się ks. Łukasz Grelewicz, zastępca dyrektora diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży, który wraz z ks. dyrektorem Krzysztofem Nowakiem zorganizował to duchowe wydarzenie.