Bractwo św. Pawła zaprasza mężczyzn archidiecezji gdańskiej na wyjątkowe rekolekcje.
Bractwo Świętego Pawła zaprasza na diecezjalne rekolekcje wielkopostne dla mężczyzn, które odbędą się pod hasłem: „Od Szawła do Pawła - historia nawrócenia mężczyzny”. Wygłosi je założyciel i duszpasterz Bractwa: ks. Krzysztof Ławrukajtis.
- Rekolekcje są odpowiedzią na deficyt rekolekcji stanowych przeznaczonych dla mężczyzn. Wielki Post to czas przemiany i walki. Potrzebujemy przejścia razem z Jezusem przez Jego śmierć i Zmartwychwstanie. W tym roku skupimy się na życiu i przemianie jaka zaszła w św. Pawle - podkreślają organizatorzy wydarzenia.
- My mężczyźni mamy różne drogi do Pana Boga i różnie nas Pan Bóg dotyka i zaprasza do siebie. Czasami próbuje nami wstrząsnąć, a czasami poprowadzi w inny sposób. Każdy jednak ma swoje powołanie - mówi Andrzej Buszka, lider gdyńskiego oddziału Bractwa św. Pawła.
- Święty Paweł, o którym będzie mówił podczas rekolekcji ks. Ławrukajtis, to wyjątkowa postać. Jest apostołem, który nie spotkał Pana Jezusa przed ukrzyżowaniem, ale Pan Jezus go odnalazł. Św. Paweł jest symbolem nawrócenia: przeszedł drogę od samego dna do apostoła narodów. Myślę, że każdy mężczyzna odnajdzie w sobie historię Pawła - podkreśla A. Buszka.

- Warto wziąć udział w rekolekcjach wielkopostnych organizowanych przez Bractwo św. Pawła, chociażby dla poczucia męskiej wspólnoty i braterstwa - zachęca Andrzej Buszka, lider gdyńskiego oddziału Bractwa św. Pawła

Agnieszka Lesiecka /Foto Gość

Rekolekcje dla mężczyzn odbędą się w dniach od 22 do 24 lutego w parafii pw. bł. Doroty z Mątów na gdańskim Jasieniu (ul. Kartuska 349). Początek o godz. 19.
- Ktoś może być bliżej Kościoła, ktoś może być dalej, ale warto przyjść na te rekolekcje, posłuchać i doświadczyć prawdziwej męskiej duchowości przesyconej testosteronem - dodaje lider gdyńskiego oddziału Bractwa.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Gość Niedzielny.