W kościele ewangelicko-augsburskim w Sopocie odbyło się kolejne nabożeństwo ekumeniczne.
W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w kościele ewangelicko-augsburskim Zbawiciela w Sopocie 24 stycznia odbyło się kolejne nabożeństwo ekumeniczne.
Uczestniczyli w nim przedstawiciele Kościołów: ewangelicko-augsburskiego, prawosławnego, polskokatolickiego, ewangelicko-metodystycznego. Kościół rzymskokatolicki reprezentowali bp Zbigniew Zieliński, bp Wiesław Szlachetka oraz Zgromadzenie Sióstr Brygidek. Judaizm reprezentował Jakub Szadaj, przewodniczący Niezależnej Gminy Wyznania Mojżeszowego RP. Gości przywitał bp Marcin Hintz, proboszcz parafii ewangelickiej w Sopocie.
Homilię wygłosił bp Zbigniew Zieliński. - Przynależąc do jednej rodziny chrześcijańskiej postrzegani jesteśmy wedle naszych czynów i głoszonych słów. Zatem tym bardziej oczekuje się od nas jedności i wierności prawdzie w kwestiach wynikających z prawa naturalnego - podkreślił. - Temat dzisiejszego dnia, zapraszający nas do budowania rodziny w domu i Kościele, jest okazją do pochylenia się nad jakością naszych postaw w tym obszarze - dodał.
Tegoroczne spotkania odbywają się pod hasłem: "Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15, 6)". Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Karaibów.