Nieznani sprawcy oblali ją czarną farbą.
Nieznani sprawcy uszkodzili figurę Matki Bożej na Źródle Marii w Wielkim Kacku w Gdyni. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Zdewastowano korpus oraz kulę ziemską, na której stoi figura. Wizerunek Maryi został również oblany czarną farbą lub smołą. Widać też ślady po stłuczeniach.O fakcie poinformowała Inicjatywa Wielki Kack/Miasto Wspólne. Stowarzyszenie apeluje o informacje na temat ewentualnych sprawców zdarzenia.Kontaktować się można z parafią pw. św. Wawrzyńca - Gdynia Wielki Kack, która opiekuje się figurą albo Komendą Miejską Policji w Gdyni - komisariatem na Karwinach (numer dyżurnego oficera: 58 6621455).- Nie możemy znaleźć słów potępienia pod adresem takich "wyczynów". Jest to najzwyklejsze barbarzyństwo. Mamy wielką nadzieję, że sprawcy zostaną schwytani i poniosą zasłużoną karę wliczając w to naprawę wyrządzonych szkód - podkreślają członkowie Inicjatywy Wielki Kack.