Tłumy słuchaczy zgromadził w katedrze oliwskiej świąteczno - noworoczny koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.
Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się m.in. funkcjonariusze i pracownicy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy do katedry przybyli wraz ze swoimi rodzinami. W imprezie uczestniczyli licznie parafianie katedry oraz przybyli nawet z odległych zakątków diecezji mieszkańcy Wybrzeża.W niezwykle zróżnicowanym repertuarze przedstawionym przez pograniczników, oprócz kolęd znalazły się lżejsze utwory muzyki klasycznej. Szczególne uznanie wśród publiczności znalazły wykonywane w góralskim klimacie tradycyjne pastorałki.- Wyjątkowe wrażenie zrobiła na mnie kolęda "Oj maluśki, maluśki". Nikt nie potrafi jej wyśpiewać tak, jak prawdziwy Góral - dzieli się Marta, która przyjechała na koncert z Wejherowa. - Kiedyś, będąc na południu Polski, uczestniczyłam już w koncercie tego zespołu. Są rewelacyjni. Kiedy tylko dowiedziałam się, że zagrają w Gdańsku, od razu wiedziałam, ze nie może mnie tutaj zabraknąć - dodaje.Zespół nowosądeckich pograniczników powstał w 1956 roku, a od roku 1973 pełni on funkcję Orkiestry Reprezentacyjnej. W swojej tradycji odwołuje się jednak do istniejącej od 1 grudnia 1918 roku Orkiestry 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Tak, jak jej poprzedniczka, orkiestra czerpie swoje muzyczne inspiracje m.in. z bogactwa muzycznego folkloru Podhala.