Metropolita gdański przełamał się opłatkiem z pracownikami Szpitala Marynarki Wojennej.
Abp Sławoj Leszek Głódź 21 grudnia przełamał się opłatkiem z pracownikami Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Metropolita złożył bożonarodzeniowe życzenia dyrekcji, lekarzom i pielęgniarkom. - Życzę szpitalowi, by z roku na rok był coraz piękniejszy i bardziej przyjazny dla pacjentów. Życzę także, by pracownicy placówki nie musieli wyjeżdżać za granicę, ale godnie zarabiali, pracując w Polsce. Życzę całej załodze szpitala poczucia bezpieczeństwa w pracy, a także miłości, pokoju, szczęścia w waszych domach - mówił.Podczas spotkania opłatkowego abp Głódź zaprosił wszystkich do obejrzenia zarejestrowanego w kościele pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku bożonarodzeniowego koncertu "Płyń kolędo".Widzowie TVP1 24 grudnia po godz. 17.30 usłyszą 25 najbardziej znanych, tradycyjnych kolęd i pastorałek, które od pokoleń ubarwiają wigilijne spotkania w polskich domach.- W koncercie wzięła udział czołówka gwiazd polskiej sceny muzycznej: Edyta Górniak, Golec uOrkiestra, bracia Cugowscy, Alicja Węgorzewska, Zakopower i wielu innych. Serdecznie zapraszam do obejrzenia tego wyjątkowego, pięknego koncertu na najwyższym artystycznie poziomie - zachęca metropolita gdański.