Podczas przejażdżki będzie można wesprzeć podopiecznych Fundacji Hospicyjnej.
Wzorem innych europejskich miast (m.in. Amsterdamu, Budapesztu, czy Zurichu), w Gdańsku w okresie Świąt Bożego Narodzenia pojawi się niezwykła atrakcja. Mowa o tramwaju przystrojonym ponad 150-metrowym łańcuchem różnokolorowych lampek.Zgodnie z tradycją, na świąteczny pojazd wybrano zabytkowy tramwaj Konstal typu N. Został on wyprodukowany w 1952 roku w fabryce w Chorzowie. Kursował po gdańskich torowiskach do końca lat 70.Pojazd ozdobiony tysiącami kolorowych lampek będzie kursować codziennie, po zapadnięciu zmroku, od 19 do 23 grudnia oraz od 27 do 29 grudnia. Dokładny rozkład jazdy tramwaju TUTAJ.Przejazdy będą bezpłatne, jednak każdy z pasażerów będzie mógł wesprzeć najbardziej potrzebujących. Za zbiórkę pieniężną będą odpowiadać wolontariusze Fundacji Hospicyjnej.