Setki diecezjan uczestniczyło w procesji różańcowej ulicami Gdyni podczas obchodów Dnia Papieskiego.
Uroczyste diecezjalne obchody Dnia Papieskiego odbyły się 8 października w Gdyni. Z placu nieopodal Urzędu Miasta wyruszyła procesja różańcowa pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego. Wierni niosąc relikwie św. Jana Pawła II kierowali się w stronę gdyńskiej kolegiaty. Modlitwie towarzyszyła Reprezentacyjna Orkiestra Marynarki Wojennej.Na zakończenie procesji przy kolegiacie, nastąpiło zawierzenie rodzin oraz parafii Miłosierdziu Bożemu oraz uroczyste odsłonięcie i poświęcenie figury Chrystusa Miłosiernego. Na zakończenie obchodów, u stóp pomnika Jana Pawła II delegacje złożyły wieńce i kwiaty.- Cieszę się, że figura Jezusa Miłosiernego poświęcona została w ten szczególny dzień. Bowiem to właśnie św. Jan Paweł II jest ojcem prawdy o Bożym Miłosierdziu - podkreślił abp Głódź.Metropolita gdański nawiązał także do akcji modlitewnej "Różaniec do granic". - Czego oczekiwała Matka Boża 100 lat temu w Fatimie i 140 lat temu w Gietrzwałdzie? Modlitwy na różańcu. Dobrze więc, że właśnie w tym czasie powstała ta spontaniczna inicjatywa, która okazała się ogromnym sukcesem i spotkała się z dużym zainteresowaniem społecznym - mówił.