Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Cedrach Wielkich.
W kościele pw. św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich 4 września odprawiona została uroczysta Eucharystia w intencji nauczycieli, rodziców oraz uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny. Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka.- Chciałbym w tym szczególnym dniu opowiedzieć wam historię pewnej przyjaźni - zwrócił się do uczniów.- Michał był bardzo utalentowanym uczniem. Natomiast Kuba, ze względu na choroby jakie przebył w okresie niemowlęcym, nie był tak zdolny jak jego rówieśnicy. Chłopcy zaprzyjaźnili się. Jednak tata Michała nie był zadowolony z tej znajomości. Któregoś razu zwrócił swojemu synowi uwagę: "Synu, Kuba nie jest dla ciebie odpowiednim kolegą. Zapamiętaj sobie, że w życiu najważniejsze jest piąć się w górę. To znaczy, że trzeba sobie dobierać takich kolegów, od których można się czegoś nauczyć albo coś wartościowego otrzymać". Zapadła cisza. Po chwili Michał odpowiedział: "Tato, skoro uważasz mnie za mądrzejszego od Kuby, to chyba dobrze dla niego, że zaprzyjaźnił się ze mną".- Treść tego opowiadania koresponduje z przesłaniem Ewangelii. Ktoś zdolny, powinien zaprzyjaźnić się z tym mniej zdolnym, aby mu pomóc. Jeśli ktoś jest silny, niech zaprzyjaźni się ze słabszym, aby go bronić. Ten, kto ma więcej, niech zaprzyjaźni się z tym, kto ma mniej, by się podzielić. Jeśli ktoś jest radosny, niech zaprzyjaźni się ze smutnym, aby go pocieszyć. Zdrowy, niech zaprzyjaźni się z chorym, aby go odwiedzać - podkreślił bp Szlachetka.- W świetle słów Pisma Świętego możemy powiedzieć, że prawdziwe wykształcenie to mądrość, która wypowiada się przez miłość - dodał.- U progu nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzę, aby z radością wzrastali w mądrości i życzliwości w oczach Boga i ludzi, nauczycielom życzę sił i entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, rodzicom życzę, aby zawsze mieli czas dla swoich dzieci. Niech cały ten rok szkolny przepełnia Boże błogosławieństwo - zakończył.W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.