Uroczystość odpustowa w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Gdyni.
W parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Gdyni 6 sierpnia odprawiona została Msza św. odpustowa z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Uroczystości przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Skwierawski.
- Ludzie często pytają mnie: "Proszę księdza. Nasza codzienność to praca, obowiązki domowe, rodzinne. Jak w tym zabieganym życiu znaleźć czas dla Pana Boga?". Odpowiadam, że każdy z nas potrzebuje takiego miejsca, gdzie będzie sam na sam z Bogiem. Gdzie będzie mógł poświęcić Mu, chociaż 5 minut każdego dnia. Żeby spotkać się z Nim, trzeba podjąć pewien wysiłek. Podejmowali go apostołowie. My także powinniśmy każdego dnia próbować - mówił.
- Bóg chce być tym wszystkim, czym żyjemy na co dzień. Chce dotykać naszych trosk, radości, pracy, rodziny. Dzielmy się naszymi myślami z Panem Bogiem. Jeśli z czymś sobie nie radzimy, oddajmy to Jemu. "Panie, Ty jesteś silniejszy, pomóż mi dźwigać ten ciężar" - dodał.
- Człowiek wszystko chce robić sam i myśli, że sobie poradzi. Nieprawda. Nie bójmy się wpuścić do naszego serca Tego, który wszystkim kieruje. Miejmy świadomość, że to On jest szefem. To On podpowiada jaką drogę wybrać i nigdy nas na tej drodze nie pozostawi. Zaufajmy Jezusowi - podkreślił na zakończenie ks. Skwierawski.