Trwa Cysterskie Lato Muzyczne.
Do 20 sierpnia w kościele pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu, będą odbywały się koncerty w ramach kolejnej edycji Cysterskiego Lata Muzycznego.
Na melomanów czekają występy znakomitych artystów z polskich i zagranicznych ośrodków muzycznych, prezentujących różnorodny repertuar. Wśród tegorocznych gości festiwalu znaleźli się m.in. prof. Józef Serafin, nestor polskiej organistki oraz Jerzy Kukla w duecie z klarnecistą Jackiem Sribniakiem. Z kolei Michał Dąbrowski zaprezentuje improwizacje organowe na tematy maryjne. Artyści wykorzystają wyjątkowe brzmienie zabytkowych, ponad stuletnich organów żarnowieckiego kościoła, składających się z 891 metalowych i drewnianych piszczałek .
- Wyjątkowo interesująco zapowiada się koncert na zakończenie cyklu w wykonaniu dyrektora artystycznego Cysterskiego Lata Muzycznego, pierwszego organisty archikatedry oliwskiej Romana Peruckiego i wybitnego polskiego flecisty Łukasza Długosza. Połączenie maestrii tych dwóch artystów w niecodziennej konfiguracji muzycznej, zagwarantuje melomanom najwyższy poziom artystyczny i oryginalność wykonania - podkreślają organizatorzy.
Najbliższe koncerty:

16 lipca - Jerzy Kukla, organy, Jacek Sribniak, klarnet;
23 lipca - Eugenio Maria Fagiani, organy, Maciej Kacprzak, akordeon;
30 lipca - Józef Serafin, organy, Maciej Kułakowski, wiolonczela;
6 sierpnia - Piotr Rojek, organy, Grzegorz Zimak, viola da gamba;
13 sierpnia - Michał Dąbrowski, organy;
20 sierpnia - Roman Perucki, organy, Łukasz Długosz, flet.

Wszystkie koncerty będą odbywały się w niedziele o godz. 20.30. Wstęp jest bezpłatny. Po każdym koncercie organizatorzy zapraszają na spotkania publiczności z artystami w krużgankach kościoła.
Patronat medialny nad Cysterskim Latem Muzycznym objął "Gość Niedzielny".
Organizatorzy: parafia pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu oraz Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.