W bazylice św. Brygidy w Gdańsku odbył się niezwykły koncert kolęd w wykonaniu zespołu Brathanki.
Podczas świąteczno-noworocznego koncertu 8 stycznia artyści wykonali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki m.in. "Mizerna cicha", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Do szopy hej pasterze".
- Występowaliśmy w bazylice św. Brygidy po raz pierwszy. Muszę przyznać, że nasze piękne, polskie kolędy zabrzmiały wyjątkowo w murach tej wspaniałej, zabytkowej świątyni. Cieszę się tym bardziej, że publiczność, która wypełniła kościół, chętnie włączyła się do wspólnego śpiewania - mówi Agnieszka Dyk, wokalistka zespołu Brathanki.
Do kolędowania, oprócz setek mieszkańców Pomorza, przyłączyli się także bp Wiesław Szlachetka oraz Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".
- W kościołach katolickich zawsze było życie. Dzięki Jezusowi obecnemu w tabernakulum, ale też dzięki ludziom, który rozmawiają z Chrystusem podczas Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu czy osobistej modlitwy. Wspaniałym rodzajem modlitwy jest także wspólny śpiew kolęd - podkreśla ks. Ludwik Kowalski, proboszcz bazyliki św. Brygidy.
Patronat honorowy nad koncertem objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański oraz NSZZ "Solidarność". Wstęp na koncert był wolny.