Rozpoczęta tradycyjną procesją z Najświętszym Sakramentem poranna Msza św. rezurekcyjna zgromadziła w katedrze oliwskiej zarówno parafian, jak i wiernych przybyłych z terenu archidiecezji. Eucharystii przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Abp Sławoj Leszek Głódź o zmartwychwstaniu Chrystusa i konieczności świadectwa wobec najbardziej potrzebujących.

O konieczności zjednoczenia działań katolików na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej, przyczynach i celu I Kongresu Akcji Katolickiej oraz historii tej organizacji mówi Joanna Olbert, prezes AK AG.

W archikatedrze oliwskiej odbędzie się wyjątkowy koncert Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Mimo że sama była niepełnosprawna, Aleksandra Gabrysiak pomagała innym: narkomanom, chorym na AIDS, więźniom. Na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym 22 kwietnia odbyła się konferencja poświęcona jej życiu i działalności.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo potrzebne jest aktywne zaangażowanie ludzi świeckich w misję Kościoła. Akcja Katolicka jest bardzo potrzebna, by w sposób zorganizowany podejmować problemy współczesności - mówił bp Wiesław Szlachetka.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Krzysztof Swół CR, prowincjał zmartwychwstańców. Niedziela Miłosierdzia jest również patronalnym świętem Caritas, stąd we Mszy św. uczestniczyli ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej oraz ks. Piotr Brzozowski, wicedyrektor Caritas.