Złoty Krzyż Zasługi dla Rainera von Scharpen.

Rozpoczęły się Diecezjalne Rekolekcje Mężczyzn organizowane przez Bractwo św. Pawła.

- Jesteście promotorami muzyki, która inspirowana jest wiarą. Pragnę w imieniu metropolity gdańskiego i wszystkich archidiecezjan przekazać słowa życzeń i szczerej wdzięczności za waszą 25-letnią działalność - mówił bp Zbigniew Zieliński.

- Udział w tym turnieju daje ogromną satysfakcję. To okazja do spotkania z innymi ministrantami, porozmawiania z nimi czy po prostu przybicia „piątki” - mówi Jasiu Jendrzejek król strzelców w finałowym turnieju piłki nożnej LSO w kategorii ministranci.

Jak rozpoznać wolę Bożą? Czy Bóg powołuje mnie do kapłaństwa? Odpowiedzi na te i podobne pytania szukali młodzi mężczyźni podczas "Weekendu w seminarium", zorganizowanego od 17 do 19 marca w GSD.

- Św. Józef kojarzy się z tym, który czuwał przy Maryi i Jezusie. Był ich opiekunem. Jako patron naszego hospicjum jest dla nas przykładem jak towarzyszyć osobom, które są w szczególnym momencie - na granicy dwóch wymiarów życia - tego doczesnego i wiecznego - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Trwają zapisy na trzecią edycję Ekstremalnych Dróg Krzyżowych na Pomorzu.