- Papież Franciszek wprowadzając nas na drogi kolejnego Adwentu zachęca, byśmy nie poddawali się trendom, które są przeciwko życiu, prawdziwe i miłości - mówił bp Zbigniew Zieliński.

- Dzisiejszy festyn nie ma być okazją do tego, by chwalić się podejmowanymi dziełami charytatywnymi. Chodzi o to, by budzić ludzkie sumienia i inspirować do niesienia pomocy innym - podkreśla bp Wiesław Szlachetka.

W poniedziałek 28 listopada w kościele Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej miała miejsce Msza św. dziękczynna za łaski Jubileuszu Miłosierdzia, 1050. rocznicy Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży.

Podczas uroczystych obchodów 98. rocznicy odtworzenia Marynarki Wojennej prezydent Andrzej Duda wręczył nominację na stopień kontradmirała kmdr. Krzysztofowi Jaworskiemu, dowódcy 3 Flotylli Okrętów.

U gdańskich dominikanów trwają rekolekcje duszpasterstwa związków niesakramentalnych.

Charytatywna książka dla dzieci z Hospicjum Pomorze Dzieciom, w której wydanie włączyć może się każdy.

W środę 30 listopada w rumskiej Stacji Kultura odbył się niezwykły wernisaż.