- Nie ma radości z modlitwy, z tańczenia, ze śpiewu, jeśli nie ma w życiu umartwienia i postu - mówił 17 lutego w czasie Wieczoru Modlitwy Młodych ks. Jan Uchwat, ojciec duchowny GSD.

W sobotę 18 lutego w katedrze oliwskiej odbyła się Msza św. z okazji jubileuszu powołania Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorkiego.

Inicjatorem akcji charytatywnej jest Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri" z Gdańska.

Bal Charytatywny na rzecz Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie to już tradycja.

Uroczystość z okazji 30. rocznicy powstania Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Kościelnej Służby Mężczyzn "Semper Fidelis".

- W czasie tego turnieju można odkryć niezwykłą siłę swojego ducha. Widzę to po niektórych drużynach, które w pierwszych meczach nic nie wygrywały, a raptem strzelają bramkę i cieszą się jak mistrzowie - mówi ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Po raz trzeci w Gdańsku odbyła się Krajowa Defilada Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.