- Ta rocznica nie powinna mieć miejsca, ponieważ taka katastrofa nigdy nie miała prawa się wydarzyć - mówił Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

- Jadąc na tegoroczne zawody, postawiliśmy sobie za cel wyjście z grupy. Ostatecznie wracamy do Gdańska z medalem - cieszy się ks. Piotr Belecki, czterokrotny reprezentant drużyny kapłanów z archidiecezji gdańskiej.

- Słowo Boże jest jak miecz obosieczny - przenika człowieka i nie wróci do źródła, dopóki nie załatwi tego, po co zostało przez Boga posłane. Dlatego, uważam tę inicjatywę za wielkie dzieło ewangelizacji Kościoła - mówi ks. Mateusz Zawadzki.

Gościem kolejnego Forum "Młodzi i Miłość" będzie Janek Mela, podróżnik i polarnik.

W archikatedrze oliwskiej odbędą się uroczystości z okazji 10. rocznicy ingresu metropolity.